Η μαθητική παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου 2023

Με σύμμαχο τον ηλιόλουστο καιρό, που σε καμία περίπτωση δεν θύμιζε τέλη Οκτωβρίου, καμαρώσαμε τη μεγάλη μαθητική και στρατιωτική παρέλαση της Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου στην πόλη μας, την Λαμία.

Παρακολουθήσαμε με μεγάλη υπερηφάνεια και χειροκροτήσαμε με συγκίνηση τους μαθητές και τις μαθήτριες των τάξεων Δ’, Ε’ και ΣΤ’ που εκπροσώπησαν επάξια το σχολείο μας κάτω από το άγρυπνο βλέμμα της εκπαιδευτικού Φυσικής Αγωγής κυρίας Αλεξάνδρας Καρμίρη.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές και στις μαθήτριες του σχολείου μας που τίμησαν τους ήρωες της εποποιίας του 1940 και ένα μεγάλο ευχαριστώ στην κυρία Αλεξάνδρα Καρμίρη και στους κυρίους Γιώργο Καρκάνη και Δημήτρη Παπαναστασίου, που προετοίμασαν τα παιδιά μας!