Εθνική Επέτειος 28ης Οκτωβρίου 1940

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου 2023 στο σχολείο μας θα πραγματοποιηθούν εορταστικές εκδηλώσεις για την Εθνική Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940. Μετά τη λήξη των εορταστικών εκδηλώσεων όλοι οι μαθητές και οι μαθήτριες θα αποχωρήσουν από το σχολείο στις 09:40 π.μ. Το τμήμα του ολοημέρου δεν θα λειτουργήσει.
Στην παρέλαση συμμετέχουν οι μαθητές και οι μαθήτριες των τάξεων Δ’, Ε’ & ΣΤ’.
Θα συγκεντρωθούμε στο Δημοτικό Θέατρο στη στάση του αστικού λεωφορείου στις 11:30 π.μ. το Σάββατο 28 Οκτωβρίου με συνοδεία γονέων. Μετά το τέλος της παρέλασης οι γονείς θα παραλάβουν τους μαθητές και τις μαθήτριες από την οδό Λεωνίδου στο ύψος του Πολιτιστικού Κέντρου Λαμίας.
Σας περιμένουμε όλους – μικρούς και μεγάλους – να καμαρώσουμε τα παιδιά του σχολείου μας στη μαθητική παρέλαση!