eTwinning : Γιορτές συνεργασίας και χαράς

Την Πέμπτη, 21/12/2023 η Β΄ τάξη του 12ου ΔΣ Λαμίας υποδέχτηκε τη Γ΄ τάξη του 2ου Δ.Σ. Λαμίας στα πλαίσια διασχολικής συνεργασίας εντός του eTwinning προγράμματος “Aspects of the Mediterranean culture and tradition”.
Οι μαθητές των τάξεων γνωρίστηκαν μεταξύ τους και αντάλλαξαν ευχές για τα Χριστούγεννα και το νέο έτος. Από κοινού ενημερώθηκαν για την λειτουργία του Σχολικού συνεταιρισμού που οργανώνουν οι Δ΄, Ε΄ & ΣΤ΄ τάξεις του 12ου Δ.Σ. Λαμίας και συμμετείχαν στην κατασκευή γιορτινών διακοσμητικών στηρίζοντας στηρίζοντάς τον θερμά. Επίσης παρακολούθησαν τη θεατρική παράσταση “Η παπλωματού” από τους μαθητές της Ε΄του 12ου Δ.Σ. Λαμίας .
Η γνωριμία των μαθητών των δύο τάξεων έδωσε ένα ιδιαίτερο κλίμα στις γιορτινές ημέρες καθώς και την πολύτιμη εμπειρία της συνεργασίας. Διασκέδασαν, καλλιέργησαν τη δημιουργικότητά τους και ανέπτυξαν την εξωστρέφεια τους μέσα από τη συνεργασία με άλλες σχολικές μονάδες.

Υπεύθυνοι εκπ/κοί :
Βασιλική Μαυράδα – 12ο ΔΣ Λαμίας