Εγγραφές στην Α’ Τάξη Δημοτικού για το σχολικό έτος 2024-2025

Ανακοινώνεται  ότι οι  εγγραφές  μαθητών  γεννηθέντων από 1.1.2018 έως 31.12.2018  για  την  Πρώτη  (Α΄) τάξη του σχολικού έτους  2024-2025, θα γίνονται στο γραφείο του 12ου Δημοτικού Σχολείου Λαμίας (οδός Αμπλιανίτη 20-22) από την Παρασκευή  1 Μαρτίου  έως και την Τετάρτη 20 Μαρτίου  2024  και από ώρα 8.20΄π.μ. έως 1.30΄μ.μ.

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ

1. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας. Διευκρινίζεται ότι για την εγγραφή των μαθητών στα  Δημοτικά Σχολεία της χώρας δεν απαιτείται η προσκόμιση του Πιστοποιητικού Γέννησης από τους γονείς, αλλά αναζητείται από τις σχολικές μονάδες μέσω του Πληροφορικού Συστήματος myschool του ΥΠΑΙΘΑ.

2. Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.) ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

3. Αποδεικτικό στοιχείο διεύθυνσης κατοικίας του μαθητή εντός ορίων σχολείου (συμβόλαιο, λογαριασμός-απόδειξη Δ.Ε.Η., Ο.Τ.Ε., Δ.Ε.Υ.Α.Λ.)

4. Ατομικό Δελτίο Υγείας από Παιδίατρο (έντυπο δίνεται από το Σχολείο ή θα το βρείτε στο τέλος της ανακοίνωσης ως Α.Δ.Υ.Μ.)

5. Βεβαίωση φοίτησης σε νηπιαγωγείο.

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ:

• Στην Α΄ τάξη εγγράφονται  υποχρεωτικά  οι γεννηθέντες το έτος  2018.
  • Το σχολείο μας δέχεται μαθητές/μαθήτριες με βάση τη διεύθυνση κατοικίας τους και οδούς που συμπεριλαμβάνονται στο παρακάτω αρχείο :

Απαραίτητα έντυπα για την εγγραφή :

Η Διευθύντρια του Σχολείου

ΤΣΙΑΧΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ